Fjalë Kyçe

Maloku e quan debil Enver Hoxhajn, i thotë se duhet të ketë turp nga deklarimet që po bën

Maloku e quan debil Enver Hoxhajn, i thotë se duhet të ketë turp nga deklarimet që po bën

Ish- deputeti i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku e ka quajtur debil zv,kryeministrin e Kosovës, Enver Hoxhajn.

Maloku, përmes një postimi në profilin e tij në facebook ka thënë se Hoxhajt duhet t’i vie turp nga pozita që dhe titulli që ka , për deklarimet që po i bën, shkruan Gazeta Alo.

Ky është postimi i plotë i Malokut pa ndërhyrje:

“Evropa ka albanofobi”!

Enver Hoxhaj (GE) 09.11.2018

Po qyshë s’po të vjen marre, nga titulli qe e ke dhe pozitat që i ke dhe i ke pasë ,o DEBIL? Mbi 850.000 shqiptar të Kosovës jetojnë dhe punojnë me të drejta dhe mundësi të barabarta, si qytetarët Evropian, i mbajnë familjet e tyre dhe krejt Kosovën. Po qyshë mundësh O LLUM i llumit, me të gjithë Ata të tjerët që i ke në parti ( e qe të durojnë Ty aty), me e harru Evropen e kohës së okupimit total dhe luftës? Sa mijëra shqiptar të përndjekur kerkuan dhe gjetën strehim po në këte Evropë të cilës i thua që ka ALBANOFBI?

E vërtetë, Evropa ka fobi pushtetarët, pra Ty dhe të gjithë të tjerët hajna e matrapaz që e katandisët ,si është më keq, Kosovën që nga Pavarësia e kendej!/Gazeta Alo/