Fjalë Kyçe

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin

Pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, Presidenti i vendit Hashim Thaqi ka thënë se janë pajtuar për dinamizimin e dialogut.

“Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë për Poliikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinin. U pajtuam për dinamizimin e dialogut dhe arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar Thaçi në Facebook.\GazetaAlo/