Fjalë Kyçe

Nora Gjakova fiton medaljen e argjendtë

Nora Gjakova fiton medaljen e argjendtë

Nora Gjakova ka filluar me medaljen e argjendtë në Grand Prixin ‘Tashkent 2018’.

Xhudistja është mundur nga gjermania Theresa Stoll, në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Kjo është medalje e tretë për Kosovën në Grand Prixin e Uzbekistanit.

Gjatë ditës, Kosova ka fituar edhe dy medalje të arta, me Majlinda Kelmendin dhe Distria Krasniqin.