Fjalë Kyçe

Andrea Ranocchia në Premierligë

Andrea Ranocchia në Premierligë

Andrea Ranocchia mund të rikthehet në Premierligë.

Mbrojtësi Andrea Ranocchia mund të rikthehet në elitën e futbollit anglez, me Interin që ende nuk ka nisur negociatat për vazhdimin e kontratës së tij.

Kontrata aktuale  e Ranocchia me Interin përfundon në fund të sezonit, dhe 30 vjeçari është i destinuar për t’u larguar si lojtar i lirë.

Ranocchia që bëri 16 paraqitje me Hull Cityn në sezonin 2016/17, raportohet që është duke u monitoruar nga disa skuadra të Premierligës.