Fjalë Kyçe

 Jose Mourinho deklarohet para derbit Man City – Man Utd

 Jose Mourinho deklarohet para derbit Man City – Man Utd

Jose Mourinho është paraqitur në konferencë për shtyp para ndeshjes derbi të së dielës kundër Manchester Cityt.

Manchester City të dielën me fillim nga ora 17:30, në ‘Etiad Stadium’ pret Manchester Unitedin.

“Unë nuk mendoj se ndeshja e së dielës është e veçantë për atë që ndodhi sezonin e kaluar”, ka deklaruar Mourinho.

“Ne luajtëm dy ndeshje të vështira në udhëtim, kundër Chelsea dhe Juventus”, ka shtuar trajneri portugez, përcjell ‘lajmi.net’.

“Ne kemi arritur rezultate të mira në këto dy ndeshje”.

“Ndeshja kundër Manchester City është shumë e vështirë kundër një ekipi të vështirë, por nuk e besoj se do të jetë një ndeshje e lehtë edhe për ta”.