Fjalë Kyçe

Mesfushori i njohur vendos të largohet nga Barcelona

Mesfushori i njohur vendos të largohet nga Barcelona

Mesfushori Denis Suarez po e konsideron seriozisht largimin nga Barcelona.

Denis Suarez mund të jetë largimi i parë nga Barcelona në afatin kalimtar të janarit.

24 vjeçari edhe pse ka qenë i vendosur të luftojë për një vend në formacionin e Ernesto Valverde, duke se po e sheh të pamundur, me lojtarë të tjerë në skuadër si Rafinha dhe Malcom.

E ardhmja e spanjollit mund të jetë në Serie A, ku po kërkohet nga Milan dhe Napoli.

Denis Suarez është pjesë e Barcelonës që nga viti 2016, ku ka regjistruar vetëm 44 paraqitje, me tri gola të shënuara.