Fjalë Kyçe

Huawei Mate 20, telefoni që po quhet “përbindësh” i kamerës

Huawei Mate 20, telefoni që po quhet “përbindësh” i kamerës

Huawei ka zbuluar dje me nje ceremoni zyrtare modelin e ri, Huaëei Mate Pro 20. Mate 20 Pro ka tre kamera në anën e pasme, secila duke ofruar një gjatësi të ndryshme.

Ky model ka një sensor në ekran gjurmë gishtash.

Ashtu si iPhone X dhe Oppo Find X , Mate 20 Pro ka një të ashtuquajtur 3D hapje të fytyrës për një autentifikim më të sigurt.

Dhe si Galaxy Note 9 i Samsung , Mate 20 Pro ka një ekran OLED me rezolucion të lartë prej 6.4 inç.

Ekspertët po e vlerësojnë se ky model është “përbindësh” për kamerë dhe me shumë gjasë mund të jetë kamera më e mirë në treg.