Fjalë Kyçe

Duke tentuar të arrestojnë një person, policët qëllojnë njëri-tjetrin (Video)

Duke tentuar të arrestojnë një person, policët qëllojnë njëri-tjetrin (Video)

Dy zyrtarë policorë në Miami, E. Rodriguez dhe G. Casiano, kanë qëlluar njëri tjetrin me armë elektrike, derisa ishin përfshirë në një tentim arrestimi të 26-vjeçarit të identifikuar si Riboberto Castillo, i cili ishte nën ndikim të kokainës, transmeton Gazeta Metro.

26 vjeçari po mundohej t’i rezistonte arrestimit duke shqelmuar dhe duke bërë që Casiano dhe Rodriguez të rrëzohen në tokë në rrugën Little Havana.

Por, kur e panë që ai nuk ka të ndaluar vendosën të jenë paksa më të rreptë, dhe të përdorin revolen elektrike ndryshe e njohur si elektroshok.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë: