Fjalë Kyçe

Gara vazhdonte, dy motoçiklistët grushtohen mes vete

Gara vazhdonte, dy motoçiklistët grushtohen mes vete

Kosta Rika është përballur me një situatë tejet të sikletshme në kampionatin e tyre të motoçikletave.

Jorge Martinez dhe Marion Calvo, ishin protagonistët kryesor të një përplasje në pistën e garimit, përcjell lajmi.net.

Të dy garuesit kanë filluar të përplasen mes vete, pasi kishin përplasur fillimisht motoçikletat.

Martinez dhe Calvo i lëshuan motoçikletat në tokë, duke filluar të grushtoheshin me njëri-tjetrin.

Këtë ngjarje sa qesharake, aq edhe tronditëse mund ta shikoni më poshtë.

Costa Rica Motorcycle Championship contenders Jorge Martinez and Marion Calvo were in for a rough ride at this weekend's race pic.twitter.com/TP47Un7THp

— TRT World Now (@TRTWorldNow) March 25, 2019