Fjalë Kyçe

Horoskopi për sot

Horoskopi për sot

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Ka disa probleme si në dashuri edhe në punë, si dhe një sërë situatash të cilat kërkojnë zgjidhje të menjëhershme. Mundohuni që të bëni një ndryshim të rëndësishëm, dhe të ndryshoni situatën e cila nuk është aspak optimale për ju.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Në dashuri do të përballeni me një sërë situatash të sikletshme, sidomos nëse keni dalë nga një histori e vështirë. Ka ardhur momenti për të ndërruar kapitull, në mënyrë që të mos vuani më. Gjithë ata që janë në çift, duhet të mundohen të ndajnë projekte me njeriun e zemrës.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Keni nevojë për tu ndjerë të dashuruar, pasi kjo nuk është një periudhë e mirë për ju. Për këtë arsye, mundohuni që të shpërqendroheni, por mbi të gjitha të qëndroni me personat që iu duan realisht. Duhet të dini të bëni dallimin.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Ju pret një ditë e mbushur me nervozizëm, gjatë së cilës duhet të bëni kujdes ndaj fjalëve që do të thoni, sidomos ndaj atyre ironike. Shmangni polemikat dhe diskutimet pasi do të rezultojnë të kota. Ndërsa në dashuri duhet të tregoheni më të kujdesshëm.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Kjo e martë do të jetë tejet pozitive, ku do të arrini që të zgjidhni shumë probleme, edhe të natyrës ligjore. Jeni në një gjendje të tillë, që mund të mësoni nga gabimet e së kaluarës dhe të dilni fitues.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Gjërat do të shkojnë më mirë në raport me më parë, megjithëse ka diçka që nuk ju bind. Në sferën sentimentale, do të ndiheni ende të lidhur me të kaluarën, ndaj mjafton që të shikoni përpara pa frikë.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Kjo e martë do të jetë e mbushur me një sërë problemesh të cilat duhen kapërcyer, sidomos në sferën profesionale. Bëni mirë të qëndroni pranë partnerit/es, për tu mbytur me energjinë e duhur. Për rrjedhojë do të shmangni diskutimet dhe zënkat.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Duhet të bëni një sqarim të situatës që ju rrethon, si në nivelin financiar edhe sentimental, për të optimizuar çdo gjë. Mundohuni që të mendoheni mirë lidhur me atë që duhet të bëni, me kujdes dhe qetësi.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive sa i takon punës, ku do të ketë projekte të rëndësishme. Mundohuni vetëm që të mos sforcoheni shumë më sferën personale, sentimentale dhe familjare.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Kjo ditë është mjaft e rëndësishme sa i takon biznesit, për të mbyllur nisma të rëndësishme dhe për të marrë rezultate të mira, për të nisur diçka të re dhe për të projektuar diçka. Do të ndiheni më të fortë dhe më në formë.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Do të jeni disi nervoz dhe mund të keni pakënaqësi lidhur me disa raporte. Kjo gjë vlen si për sferën peofesionale edhe për atë të ndjenjave, ku mund të hasni në situata të pakëndshme.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Kjo e martë do të jetë neutrale, ku duhet të përvishni mëngët për të ndryshuar situatën e dembelizmit. Mundohuni që të gjeni stimuj të rinj dhe të rigjeni emocionin dhe pasionin e humbur.