Fjalë Kyçe

Njihuni me 60 vjeçarin që vrapon i mbuluar nga arinjtë “teddy”

Njihuni me 60 vjeçarin që vrapon i mbuluar nga arinjtë “teddy”

Mosha nuk ka rëndësi kur keni pasion të veçantë për diçka.

Ai është 60 vjeçar, vjen nga Meksika dhe quhet Alejandro Ruiz.

Në secilën garë të vrapimit, Ruiz vesh një kostum 44 kile të bërë nga arushat “teddy” – kjo vetëm për t’i frymëzuar të tjerët të vrapojnë, transmeton Klan Kosova.

Në secilën garë Meksika mbushet me entuziastë të sportit. Megjithatë në mesin e turmës gjithmonë më i veçanti është “i riu” 60 vjeçar.

El-Peluches-Mexico-City-Mexico-Urquijo


El-Peluches-Mexico-City-Mexico-Urquijo