Fjalë Kyçe

Nusja e re vdes gjatë muajit të mjaltit

Nusja e re vdes gjatë muajit të mjaltit

Një nuse e re vdiq gjashtë ditë pas martesës së saj, derisa familja e mbuluar në zi ende nuk e di saktë se çfarë ka ndodhur me të.

Nikola Spencer, 42 vjeçare, koordinatore e projektit për bamirësi në Hounslow, u largua nga Britania e Madhe për Ishujt Kanarie më 11 shtator të vitit të kaluar dhe vdiq dy ditë më vonë.

Ajo kishte qenë e martuar me të dashurin e saj të fëmijërisë Jason Nicholls, të cilën së pari e takoi në shkollë kur ishte 15 vjeç, për vetëm gjashtë ditë.

Vajza e saj Rebecca Jones, 23-vjeçare nga Hatton Cross në Londër, i tha MailOnline se Nicola po ndjehej pa qejf në mëngjesin që la Londrën për në Fuerteventura, por supozoi se nuk ishte asgjë serioze.

Ndihmësi menaxher, i cili punon për një argjendar, ende është duke kërkuar përgjigje rreth mënyrës së vdekjes ndërsa përballon pikëllimin dhe nderon kujtimin e nënës së saj.

Rebecca e përshkruan nënën e saj si një person shumë të fortë dhe me zemër të vendosur, e cila zotëronte 110 për qind punën e saj.

Familja nuk mund të dijë më shumë rreth rasti derisa të mbahet dëgjimi në gjykatë rreth vdekjes së saj që do të mbahet më 27 mars 2019.