Fjalë Kyçe

Vajza heroike 11-vjeçare e shpëton nënën e saj nga hajduti

Vajza heroike 11-vjeçare e shpëton nënën e saj nga hajduti

Një vajzë e vogël e sulmoi një burrë dhe e zmbrapsi atë derisa po përpiqej të vjedhë skuterin e nënës së saj në Argjentinë.

Kamerat e sigurisë kapin momentin heroik të vajzës 11-vjeçare në lagjen Zárate në Buenos Aires të mërkurën në mbrëmje.

Fëmija shihet në majë të shkallëve në hyrje të ndërtesës kur një burrë erdhi duke ecur rrugës dhe me forcë u përpoq të shtynte nënën e vajzës jashtë motoçikletës. /Gazeta Alo/