Fjalë Kyçe

Haradinaj s’komenton mosdekretimin e Gent Cakajt, thotë se Metën e ka mik

Haradinaj s’komenton mosdekretimin e Gent Cakajt, thotë se Metën e ka mik

Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar të komentojë rreth debatit të ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta rta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë të riun nga Kosova, Gent Cakajn

Haradinaj nuk ka dashur të deklarohet për mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë.

“Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam shumë mik Ilir Metën. Por me komentua një vendim të tillë jo”, tha Haradinaj./Gazeta Alo/