Fjalë Kyçe

Bie breshër në këtë fshat të Kosovës

Bie breshër në këtë fshat të Kosovës

Në ditët e fundit, mot i vranët dhe me reshje të dobëta shiu po mbretëron në Kosovë, shkruan GazetaAlo.

E fshati Opterushë në komunën e Rahovecit sot është mbuluar nga breshëri.

Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj ditë më parë ka paralajmëruar një gjë të tillë.

Banorë të këtij fshati kanë publikuar fotografi, i cili është veshur me copëza të bardha breshëri./GazetaAlo/