Fjalë Kyçe

Detaje nga përleshja në Klinë ku mbetën të plagosur katër persona

Detaje nga përleshja në Klinë ku mbetën të plagosur katër persona

Katër persona janë plagosur pas një përleshje në një lokal në sheshin “Mujë Krasniqi”, në qytetin e Klinës.

Gazeta Express ka mësuar se te plagosurit janë nga komuna e Gjakovës. Mësohet se përleshja ka ndodhur në lokalin “Dyner Vali”.

Sipas burimeve të Gazetës, dyshohet se njërit person i është kepur veshi dhe një tjetrit gishti.

Në Policinë e Kosovës kanë thënë për Express se janë duke mbledhur informata nga hetuesit lidhur me incidentin, duke treguar se për momentin nuk mund të japin detaje.

Kurse, dëshmitar në vendin e ngjarjes kanë treguar se nga kjo përleshje të lënduarit janë dërguar në Spitalin e Pejës për trajtim te mëtutjeshëm, ndërsa gjendja shëndetësore e njërit prej tyre raportohet të jetë më e rëndë.