Fjalë Kyçe

Këto janë fjalët e Donika Kadajt pas dorëheqjes së Haradinajt nga posti

Këto janë fjalët e Donika Kadajt pas dorëheqjes së Haradinajt nga posti

Deputetja në Kuvendin e Kosovës nga radhët e AAK’së ka reaguar për dorëheqjen e Ramush Haradinaj nga pozita e kryeministrit.

Haradindaj dha dorëheqje pasi që është thirrur si i dyshuar për krime lufte nga Gjykata Speciale.

“Nuk ka gjyq, drejtësi e asnjë institucion që i jep emër thirrjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj nga Dhomat Speciale”, ka shkruar Kadaj në llogarinë e saj në Facebook.

“Ky nuk është gjyq, por është sulm i pastër mbi luftën e UÇK-se, sakrificën e dëshmorëve dhe mbi 8 milionë shqiptarë anembanë”

Ky është postimi i plotë i saj: