Fjalë Kyçe

Ky është parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Ky është parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët.

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës, njofton se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 9m/s./Gazeta Alo/