Fjalë Kyçe

Çmimin ‘Kënga më e mirë e zhanrit country’ në ‘iHeartRadio Music Awards 2019’ e merr Bebe Rexha

Çmimin ‘Kënga më e mirë e zhanrit country’ në ‘iHeartRadio Music Awards 2019’ e merr Bebe Rexha

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha mbrëmë në iHeartRadio ka rrëmbyer çmimin për këngën më të mirë të vitit në vendin e saj, shkruan lajmi.net.

Në mesin e Kane Brown, Luke Bryan, Maren Morris dhe Dan+Shay ajo ka rrëmbyer çmimin për projektin “Meant to be” në bashkëpunim me Florida George Line.

Country Song of the Year:

“Heaven” – Kane Brown

“Meant To Be” – Bebe Rexha featuring Florida Georgia Line – Fituesi

“Most People Are Good” – Luke Bryan

“Rich” – Maren Morris

“Tequila” – Dan + Shay

Përveç këtij suksesi, Bebe tërhoqi vëmendje edhe me dukjen e saj, e cila shkëlqeu në kostumin e zi.

 

View this post on Instagram

 

#iHeartAwards2019 🖤🖤🖤 Thanks for having me @iheartradio @lorealmakeup #LOrealParis

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on