Fjalë Kyçe

Ja sa ka fituar deri më tani Feronikeli në garat evropiane

Ja sa ka fituar deri më tani Feronikeli në garat evropiane

UEFA ka zyrtarizuar shifrat që do të marrin klubet nga pjesëmarrja në kupat e Evropës.

Kampioni i Kosovës, Feronikeli ka arkëtuar 260 mijë euro si kampion i Kosovës.

Nga kalimi i turit paraliminator ka arkëtuar edhe 230 mijë euro, ndërkohë që merr edhe 280 mijë euro nga pjesëmarrja në turin e parë kualifikues.

Ata kanë në dorë kualifikimin në turin e dytë, që do u sillte edhe 380 mijë euro. Në rast eliminimi, përfitojnë edhe 260 mijë euro dhe vijojnë rrugëtimin në Europa League.

Momentalisht kanë të sigurta 1 milion e 30 mijë euro.