Fjalë Kyçe

Man Utd deklason Chelsean në ‘Teatrin e Ëndrrave’

Man Utd deklason Chelsean në ‘Teatrin e Ëndrrave’

Manchester United ka treguar se do të ketë një fytyrë ndryshe nga sezonet e kaluara në Premierligë.

‘Djajtë e Kuq’ e kanë nisur startin e kampionatit në mënyrë të mrekullueshme, pas fitores 4-0 në derbi ndaj Chelseat.

Mysafirët zhvilluar një lojë të bukur, por pa konkretizuar rastet, ndërkaq faza defanzive lë shumë për të dëshiruar, shkruan lajmi.net.

Pjesa e parë u mbyll me avantazh minimal, me golin e Marcus Rashford (18) nga pika e bardhë.

Ndërkohë, 45 minutëshi i dytë ishte fatal për ‘Blutë’ që pësuan tre gola, duke bërë që trajneri i ri Frank Lampard ta niste në mënyrën më të keqe të mundshme kampionatin elitar anglez.

Anthonz Martial (65′), Marcus Rashford (67′) dhe Daniel James (81′) shënuan në fitoren e vendasve.

Javën e ardhshme, skuadra e Solskjaer udhëton te Wolves, kurse Chelsea pret Leicester.