Fjalë Kyçe

Rënditja tabelare e IPKO Superligës pas përballjeve të sotme

Rënditja tabelare e IPKO Superligës pas përballjeve të sotme

Kanë përfunduar takimet e sotme në kuadër të javës së 32 në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan GazetaAlo.

Super përballje janë luajtur sot në javën e parafundit të Superligës.

Kryendeshja e zhvilluar në Podujevë ka përfunduar me fitoren e merituar të Feronikelit me rezultatin 1:3 ndaj Llapit.

Ndërsa në kryeqytet Prishtina ka mundutr Trepçën 89 me rezultatin 3:0.

Këto janë rezultatet e takimeve të sotme dhe rënditja tabelare në IPKO Superligë. /Gazeta Alo.

Tabela.