Fjalë Kyçe

Sukses i jashtëzakonshëm i Fjolla Qunaj në turneun ndërkombëtar “Klokoçov”

Sukses i jashtëzakonshëm i  Fjolla Qunaj në turneun ndërkombëtar “Klokoçov”

Boksierja jonë, Fjolla Qunaj fitoi medaljen e artë🥇 në turneun ndërkombëtar “Klokoçov”, që u mbajt gjatë fundjavës në Republikën e Çekisë.

Qunaj, në kategorinë deri në 52 kg fitoi dy luftëra. Në finale mundi polaken, Alexas Kubicki.

Lirie Mazreku (-57 kg) dhe Anamaria Koni (-60 kg), fituan medaljet e argjendta, falë shortit që i dërgoi në finale pa luftë. /Gazeta Alo