Fjalë Kyçe

Haradinaj pret një delegacion nga Britania e Madhe

Haradinaj pret një delegacion nga Britania e Madhe

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, sot pritet të takohet me një delegacion nga Britania e Madhe.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot pritet të takohet me një delegacion nga Mbretëria e Bashkuar.

Haradinaj do të takohet me delegacionin nga Foreign Office i përbërë nga Andreë Page, shef i Departamentit për Ballkanin Perëndimor si dhe Susan Laffey, zyrtare e Lartë e Sektorit Analist, shkruan lajmi.net.

Delegacionin e Mbretërisë së Bashkuar do të shoqërohet nga ambasadori Ruairi O’Connell dhe takimi me kryeministrin Haradinaj pritet të fillojë në ora 09:30.