Fjalë Kyçe

Macron arrin në Beograd

Macron arrin në Beograd

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka arritur në Beograd për një vizitë dy ditore.

Kjo vizitë e tij në Serbi po konsiderohet si një ripohim i miqësinë historike të të dy vendeve.

Aeroplani presidencial i Macron u ul në orën 15.30 në Aeroportin Nikola Tesla të Beogradit me nderime të larta shtetërore dhe u prit nga presidenti Aleksandar Vuçiq.