Fjalë Kyçe

10 të prekur me koronavirus po trajtohen në Infektivë, njëri në gjendje më të rëndë

10 të prekur me koronavirus po trajtohen në Infektivë, njëri në gjendje më të rëndë

10 pacientë të infektuar me koronavirusin e ri janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të QKUK’së.

Për gjendjen e tyre ka dhënë detaje zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hot.

Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka treguar se tre pacientë janë me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, prej të cilëve njeri është në gjendje më të rënduar duke u trajtuar në repartin e Mjekimit Intensiv.

“Në repart vazhdojnë trajtimin 2 pacientë të cilët kanë rezultuar negativ në testimin e fundit për Covid 19, por që kanë nevojë për oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive , si dhe në pritje të rezultateve janë 5 pacientë”, ka shkruar Hoti.

RAPORT NGA KLINIKA INFEKTIVE-QKUKNë Klinikën Infektive- QKUK, sot më 30/05/2020, janë të hospitalizuar 17 pacientë.. …

Gepostet von Faik Hoti am Samstag, 30. Mai 2020