Fjalë Kyçe

126 të shëruar dhe 250 raste të reja me Covid-19

126 të shëruar dhe 250 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit, 126 persona janë shëruar edhe 250 kane rezutuar pozitiv.

IKSHPK-ja ka njoftuar se nga 454 mostra të testuara, 250 kanë rezultuar pozitive. Në 24 orët e fundit janë shëruar 126 pacientë.

Numri total i rasteve në Kosovë ka arritur në 9049, ndërsa raste aktive janë 3804. Janë shëruar 3804 persona.

Sërish Prishtina ka më së tepërmi raste të reja, 65, pasuar nga Mitrovica me 26 e Peja me 19. Në Gjilan e Prizren janë regjistruar 18 raste.