Fjalë Kyçe

13 futbollistët që dështuan në “El Clasico”

13 futbollistët që dështuan në “El Clasico”

Sot do të zhvillohet përballja e dytë në mes të Real Madridit dhe Barcelonës në kuadër të Kupës së Mbretit.

Ndeshja e parë kishte përfunduar 1 me 1 në Camp Nou, ndërsa Real Madrid dhe Barcelona do ta kërkojnë sonte kalimin tutje në Santiago Bernabeu.

Vëmendja kryesore sonte do të jetë te Leo Messi dhe fituesi i Topit të Artë, Luka Modric, që shihen si lojtarë më me ndikim në lojë.

Por në përballjet e kaluar në mes të Real Madrid dhe Barcelonës, kishte edhe lojtarë që ishin në një nivel më të dobët.

Më poshtë mund ta shikoni listën e lojatrëve që nuk arritën të lënë gjurmë në El Clasico.