Fjalë Kyçe

198 raste pozitive me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

198 raste pozitive me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1382 testime, ndërsa 198 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre 83 janë në Shkup, Kumanovë-12, Dibër-1, Shtip-21, Prilep-2, Tetovë-9, Strugë-3, Veles-2, Manastir-11, Ohër-3, Gostivar-10, Radovish-7, Koçani-1, Probishtip-2, Demir Hisar-3, Shën Nikollë-27, Kërçovë-1.

MSH informon se kanë ndërruar jetë edhe katër pacientë, një nga Shkupi, një nga Tetova dhe dy nga Prilepi. Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 97 pacientë të shëruar.

Ndryshe, numri i përgjithshëm i të infektuarve me COVID-19 ka shkuar në 8530, prej tyre 4565 janë shëruar, ndërsa 393 kanë ndërruar jetë.