Fjalë Kyçe

Liga e Parë vjen me super përballje

Liga e Parë vjen me super përballje

Sot në kuadër të javës së 22 në Ligën e Parë na presin disa super përballje, shkruan Gazeta Alo.

Derbi i kësaj jave luhet në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri, teksa përballen dy kryesuesit e kampionatit, Vushtrria dhe Besa.

Këto janë përballjet e sotme.

Vushtrria – Besa
Onix – Arbëria
Dukagjini – Vllaznia e Pozheranit
Drenasi – Vitia
Fushë Kosova – Vëllaznimi
Ramiz Sadiku – Kika
2 Korriku – Trepça
Bashkimi i Koretinit – Istogu

Të gjitha ndeshjet startojnë nga ora 14:00. /Gazeta Alo