Fjalë Kyçe

Lirim Kastrati drejt Bundesligës

Lirim Kastrati drejt Bundesligës

Sulmuesi ansor, 20 vjeçari, Lirim Kastrati me shumë gjasë karrierën do ta vazhdoj në Bundesligë.

Kastrati në një intervist për ‘minuta e fundit’, ka thënë se ende nuk ka diçka konkrete por gjatë verës do ti shqyrtoj ofertat e ardhura për të.

Por nëse rikthehemi disa muaj më parë, Kastrati kishte thënë se janë dy skuadra nga Bundesliga që po e kërkojn me ngul, talentin nga Hogoshti, por se deri në veren e vitit 2019, nuk do lëviz nga Lokomotiva.

Kujtojm se Kastrati në 19 ndeshje këtë edicion në Kroaci, ka shenuar shtatë gola dhe ka dhuruar tre asistime.