Fjalë Kyçe

Kënga ‘Mora fjalë’, këndohet edhe nga reperi afrikan

Kënga ‘Mora fjalë’, këndohet edhe nga reperi afrikan

Reperi afrikan, Cliqme ka dhënë një lajm të gëzueshëm për shqiptarët.

Reperi afrikan që ka një stil të veçantë të këndimit afro-shqip, ka realizuar remiksin e këngës, “Mora Fjalë”, të kënduar nga Shkurte Fejza, shkruan lajmi.net.

“🇽🇰URIME PAVARSIA🇽🇰 / 🇦🇱 URIME SHQIPE 🇦🇱. Nëse i mbrrim mëshum se 1000 Komentar, do e postoj krejt Këngen ! Qfar mendon me cillin Artist e kom kry ket Këng? Boj Tag atë që mendon!

Dhe mos harro ta bojsh Tag Shokun tënd me të cilin do e kalojsh ditën e Pavarsis”, ka shkruar ai krahas videos në Instagram.

Siç thotë reperi afrikan, në këtë këngë vjen në bashkëpunim me një artist të cilin nuk e bën publik, e deri nesër presim të shohim se çfarë do sjell.

“Across the world”, është kënga e suksesshme që Cliqme e realizoi me reperin, Capital T.

 

 

View this post on Instagram

 

🇽🇰URIME PAVARSIA🇽🇰 / 🇦🇱 URIME SHQIPE 🇦🇱 • ⬇️tekst⬇️ • Nëse i mbrrim mëshum se 1000 Komentar, do e postoj krejt Këngen ! Qfar mendon me cillin Artist e kom kry ket Këng? Boj Tag atë që mendon! Dhe mos harro ta bojsh Tag Shokun tënd me të cilin do e kalojsh ditën e Pavarsis. Gjdo të mir dhe shihemi së shpejti👋🏾 • 🔴🔴🔴T E K S T🔴🔴🔴 Pavarsia! Kejt shqiptarët bashkë Me plis mbi kokë festojna Flamuri me 6 ylla Shqiponja është e jona 20 vite ma parë për Kosovë dëgjova Tash 11 vite Të pavarur jetojna Bac u kry Ju luftuat për këtë liri E dhat jetën për rini E Kosovës në botë zëri me ju ndi (shqipee) Tash na duhen vizat Me shku jasht mu pa me nipat Mu perqafu për t’mira Mu bo bashkë krejt shqiptaria Prej Hasan Prishtinës Deri në Isë Boletin Jena shqipet krejt me plis Prej Prekazit deri në Paris Një rrugë e një qëllim Një gjakë është për një komb E flamuri me shqiponjë Nalt me dron – *mbi* stadion Po na she Rugova e Ismail Qemajli Jena bo krejt bashkë Për me mbrojt vatanin Se besa ende vlen është fjala e shqiptarit Urime pavarsinë Heroi Adem Jashari #Pavarsia #Urime #Cliqme #Kosovo

A post shared by Cliqme (@cliqme) on