Fjalë Kyçe

Prishtina niset në Gjilan për ta marrë titullin, përcillet nga “Plisat”

Prishtina niset në Gjilan për ta marrë titullin, përcillet nga “Plisat”

Sot do të zhvillohet xhiroja e parafundit në Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina mund të shpallet kampione qysh sot nëse arrin të paktën një barazim ndaj Gjilanit në udhëtim, ose nëse Drita gabon ndaj Drenicës.

Kryeqytetasit janë nisur për në Gjilan, atje ku do ta luajnë ndeshjen vendimtare për titull kampioni.

Ndërsa, për t’i përcjellur ata dhe për t’iu uruar fat dolën edhe tifogrupi, “Plisat”.