Fjalë Kyçe

Ky futbollist tregon se cili lojtar e meriton çmimin e vitit

Ky futbollist tregon se cili lojtar e meriton çmimin e vitit

Romelu Lukaku është i befasuar nga një lojtar i Manchester United.

Romelu Lukaku ka thënë se Luke Shaw e ka befasuar me startin që ka bërë në këtë sezon.Sulmuesi belg ka çmuar lartë mbrojtësin anglez, duke thënë se ai duhet të shpallet lojtar i vitit, përcjell lajmi.net.

“Isha në Rusi për Kupën e Botës dhe kam tre video, ku pash dikë që do të kthehej në skuadër tejet i fortë”, tha Lukaku, përcjell lajmi.net.

“Luke Shaw më ka impresionuar në këtë sezon, andaj mendoj se ai duhet ta fitojë çmimin e lojtarit të vitit.”, ka shtuar më tej belgu.