Fjalë Kyçe

E FUNDIT: Real Madrid merr vendim në lidhje me situatën e Isco

E FUNDIT: Real Madrid merr vendim në lidhje me situatën e Isco

Isco është lojtari më i përfolur për momentin në kampin Madrilen.

Pas shumë mungesave, kur pritej që Isco të luante mbrëmë ai nuk është ftuar fare për ndeshje.

Real Madrid ka hapur proçedura disiplinore kundër Isco-s për mos pjesëmarrjen në konferencë para ndeshjes kundër Ajax-it të martën e kaluar dhe për vendimin e tij për të shkuar vet në stadiumin e jo me pjesën tjetër të ekipit.

Isco, sipas Marca, pritet të dënohet nga klubi, për vendimet e tij. Njëherit, thuhet se Solari nuk dëshironte që të hapej një procedur disiplinore për të, mirëpo ky ka qenë vendim i klubit.