Fjalë Kyçe

A do ta merr drejtimin e Real Madridit njëri ndër trajnerët më të mirë në botë

A do ta merr drejtimin e Real Madridit njëri ndër trajnerët më të mirë në botë

Mauricio Pochettino mund të jetë trajneri i ri i Real Madridit.

‘Los Blancos’ janë në kërkim të një trajneri për sezonin e ri, sidomos pas humbjes poshtëruese nga Barcelona.

Real Madrid, janë mundur 0-3 në shtëpi nga rivalët e Barcelonës, për t’u eliminuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, gjë kjo e cila nuk i ka pëlqyer aspak presidentit Florentino Perez.

Florentino Perez ka filluar të mendojë për trajnerin e ri, dhe emri i Mauricio Pochettino është i pari në listën e tij.

Për largimin e mundshëm të Pochettino ka filluar të frikësohet edhe skuadra e Tottenham, të cilët janë rrugës për ta mbyllur sezonin pa trofe edhe këtë vit.