Fjalë Kyçe

“Ai do të shkonte menjëherë te Milani”

“Ai do të shkonte menjëherë te Milani”

Situata e Alvaro Morata-s sa vjen e përkeqësohet te Chelsea, teksa trajneri Maurizio Sarri kohët e fundi ka zgjedhur Eden Hazard ose Olivier Giroud në qendër të sulmit.

Aventura e tij në Premier League vazhdon të jetë një dështim dhe raportohet se ai mund të rikthehet në Serie A, por te Milan.

Morata i ka thënë të afërmve të tij se do të rikthehej menjëherë në Itali dhe po pret për një mundësi konkrete për t’u larguar nga Chelsea.

Për më tepër, ai do t’i thoshte “po” projektit të ri të Milan me një entuziazëm të madh.

Gjithsesi, siç raportohet nga calciomercato.com, Morata-s i është thënë se Milan nuk është gati të investojë në Janar për shkak të Fair Play Financiar, raporton telesporti.

Një tjetër problem është se sulmi Kuqezi është i mbushur me emra si Higuain dhe Cutrone dhe nuk do të kishte hapësirat që ai do të dëshironte.