Fjalë Kyçe

Akili kalon pengesën e parë

Akili kalon pengesën e parë

Akil Gjakova e ka kaluar pengesën e parë në Botërorin e xhudos.

Akili po garon në kategorinë deri 73 kilogramë dhe u përball me Mohamed Mohyeldin të Egjiptit.

Me të nisë lufta, Gjakova u hodh në sulm dhe tentoi hedhje.

Mohyeldin pësoi lëndim në përpjekje për t’u mbrojtur dhe Gjakova fitoi me “Ippon”.

Lufta zgjati vetëm 22 sekonda.