Fjalë Kyçe

Aksident në Mitrovicë, lëndohen gjashtë persona

Aksident në Mitrovicë, lëndohen gjashtë persona

Gjashtë persona kanë marr lëndime trupore si pasojë e një aksidenti.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 17:05 në fshatin Shupkovc të Mitrovicës.

Siç thuhet tutje në raport, aksidenti ka ndodhur mes një veturë dhe një kombi.

“Raportohet për një aksident trafiku në mes të një veture dhe një kombi ku përveç dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar gjashtë meshkuj kosovarë. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor dhe janë liruar në shtëpi”, thuhet në raport.