Fjalë Kyçe

Aksident në Prishtinë: Dy këmbësorë dërgohen në QKUK

Aksident në Prishtinë: Dy këmbësorë dërgohen në QKUK

Një aksident komunikacioni mes një automjeti dhe dy këmbësorëve ka ndodhur sot rreth orës 11:00 në Prishtinë.

Zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti ka konfirmuar për Gazetën Express se si pasojë e aksidentit dy këmbësorë janë lënduar.

“Sot rreth orës 11:00 në rrugën Dëshmorët e Kombit në Prishtinë ka ndodhur një aksident trafiku në mes një automjeti dhe dy këmbësorëve. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore kanë pësuar dy këmbësorët, të cilet janë dërguar në kliniken emergjente në QKUK, për trajtim mjekësor. Me rastin po merret njësiti i komunikacionit”, ka thënë ajo.