Fjalë Kyçe

Aksidenti i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, nxirren të gjallë nga vetura 5 familjarë

Aksidenti i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, nxirren të gjallë nga vetura 5 familjarë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në autostradën “Ibrahim Rugova”. Për fat, anëtarët e një familjeje 5 anëtarëshe nga Mitrovica janë nxjerrë të gjallë nga vetura.

Kështu ka treguar zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, i cili ka rastisur të jetë dëshmitar i kësaj ngjarjeje.

“Shpejtësia vret. Dëshmitar i një aksidenti të tmerrshëm në autostradën Ibrahim Rugova. Fati ishte në anën e një familjeje 5 anëtarëshe nga Mitrovica, të cilët i nxorrëm të gjallë nga vetura dhe pas ndihmës së parë në vendngjarje, u dërguan për ekzaminime e mjekim të mëtejmë në Malishevë e Prizren. Shpresojmë që i shpëtuan më të keqes!🙏🙏🙏🙏🙏”, ka shkruar Hoti.

https://www.facebook.com/faik.hoti.14/posts/10158668764755816

https://www.facebook.com/IndeksonlineOfficial/videos/228175291858717