Fjalë Kyçe

Aktivisti i VV-së publikon të mavijosurat në trup: U rraha nga policia pasi brohorita “Poshtë Lista Serbe”

Aktivisti i VV-së publikon të mavijosurat në trup: U rraha nga policia pasi brohorita “Poshtë Lista Serbe”

Aktivisti i Vetëvendosjes, Besnik Mujeci përmes një postimi në Facebook ka denoncuar dhunën policore.

Ai ka shkruar se teksa ka kaluar afër Qeverisë, ka brohoritur “poshtë lista serbe” dhe është rrahur nga policia.

“Sot duke shkuar ne shtepi kalova ka ndertesa e qeverise, prej mllefit bertita poshte serbia dhe lista srpska.. Me arrestuan dhe me derguan ne stacionin qendra ne Prishtine ku me dhane kete dokument. Policet u sollen shume mire me mua perpos njerit qe me dha nje shuplake po nejse e kaluar…”, ka shkruar ai, teksa e ka postuar edhe këtë shkresë të policisë.

Vetëm pak minuta më vonë, ai ka postuar edhe disa fotografi.“Duke me arrstu me te nxehte te trupit si kom ndi. Keto jane pasojat e sjelljes policore.. Poshte serbia dhe lista serpska..”, ka shkruar ai.

Duke me arrstu ne te nxehte te trupit si kom ndi.Keto jane pasojat e sjelljes policore..Poshte serbia dhe lista serpska..

Gepostet von Besnik Mujeci am Donnerstag, 4. Juni 2020