Fjalë Kyçe

Allegri dëshiron të vazhdojë me Chiellinin dhe Bonuccin

Allegri dëshiron të vazhdojë me Chiellinin dhe Bonuccin

Gazzetta dello Sport raporton se Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci do të vazhdojnë me Juventusin e Allegrit. Allegri do të ketë mbledhjen e parë me Juventusin rreth së ardhmes të enjten dhe do të diskutojë rreth shumë gjërave, përcjell Gazeta Express.

E ardhmja e Cristiano Ronaldos është një temë e “nxehtë” në “Allianz Stadium”, ndërsa trajneri duhet të jape opinionin e tij edhe për repartin defanziv.

Allegri raportohet se bëri vendim të shpejtë për Chiellinin, të cilit do t’i jepet një kontratë e re një vjeçare. Allegri bisedoi gjithashtu me Bonuccin dhe të dy janë të gatshëm të nisin sezonin e ri së bashku. Dy kapitenët do të qëndrojnë në Torino dhe do të luajnë një rol të rëndësishëm në ekip.

Matthijs de Ligt konsiderohet e tashmja dhe e ardhmja e mbrojtjes së Juventusit, por dy veteranët mund të ndihmojnë qendërmbrojtësin holandez të rritet në Torino.

Chellini mbush 37 vjeellini mbush 37 vjeç në gusht dhe kontrata e tij aktuale skadon më 30 qershor dhe e ardhmja e tij ishte ee pasigurt, por kapiteni i Italisë do të përgatitet edhe për një vit tjetër me “Zonjën e Vjetër”.