Fjalë Kyçe

Allegri lavdëron Mandzukiq: Kam një kampion Evrope

Allegri lavdëron Mandzukiq: Kam një kampion Evrope

“Një hap më shumë drejt titullit. Një fitore më pak në rrugën tonë. Në fakt, synimi kryesor ishte të mos mundeshim. Interi është rival i rrezikshëm, në pjesën e  parë na vendosi në vështirësi dhe u detyrova të bëj disa lëvizje taktike për të frenuar Politanon”, tha ai.

“Mandzukiq? Ai ka dalë kampion Evrope kur ishte te Bayerni dhe që kur ka ikur ai Bayerni nuk ka fituar me. Mjafton kaq për të kuptuar çfarë lojtari cilësor është  kemi një kampion Evrope në ekip, me mentalitet fituesi dhe shumë punëtor”.

“Canselo? I shkëlqyer, bëri atë që duhej në fazën sulmuese, por tani ka mësuar edhe të mbrojë”, theksoi Allegri.