Fjalë Kyçe

Ancelotti po e largon super lojtarin nga Napoli

Ancelotti po e largon super lojtarin nga Napoli

Napoli është shumë afër ta humbet një lojtar tejet të rëndësishëm shkaku i Carlo Ancelottit.

Carlo Ancelotti po e largon Marko Rog nga Napoli, pasi nuk llogaritë në shërbimet e tij.

Mesfushori shihej si njëri ndër lojtarët më të rëndësishëm te skuadra italiane, por kështu nuk mendon edhe trajneri, përcjell lajmi.net.

23 vjecari është pjesë e Napolit prej vitit 2016 ai ka zhvilluar me të kaltrit 49 ndeshje duke shënuar dhe dy gola.

Gjithashtu lojtari është pjesë dhe e Kombëtares kroate me të cilën ka zhvilluar 12 ndeshje si titullar. Për Rog kjo do të jetë eksperienca e parë në kampionatin spanjoll.