Fjalë Kyçe

Apeli i kryetari të Suharekës, iu lutet qytetarëve të mos hudhin mbeturina në rrugë

Apeli i kryetari të Suharekës, iu lutet qytetarëve të mos hudhin mbeturina në rrugë

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, i ka lutur qyetarët që të mos hudhni mbeturina në hapësira publike, shkruan IndeksOnline.

Ai tha se dikush po kujdeset që ambienti të jetë i pastër, e që puna e tyre po u shkon “poshtë”.

Postimi:

Ju lutem…

Mos hudhni mbeturina në hapsira publike.

Me këto veprime e dëmtoni ambientin dhe shëndetin tuaj.

Dikush po kujdeset çdo ditë, që ambienti të mbetet i pastër dhe i bukur, andaj respektojeni punën e tyre.

Bali Muharremaj