Fjalë Kyçe

‘Apple’ lanson kredit kartelën e saj personale

‘Apple’ lanson kredit kartelën e saj personale

Apple sapo ka lansuar kredit kartelën e saj personale, të ashtuquajtur ‘Apple Card’.

Kredit kartela do të mund të shfrytëzohet përmes ‘iPhone’-it, ndërsa fizikisht do të mund të shfrytëzohet, sipas firmës, transmeton lajmi.net.

Kartela është krijuar me ndihmën e Goldman Sachs dhe MasterCard.

Firma mbajti një ngjarje në Kaliforni, ShBA për të njoftuar një numër shërbimesh të reja dhe të zgjeruara.

Shefi Ekzekutiv Tim Cook ishte i qartë që nga fillimi se njoftimet do të ishin në lidhje me shërbime të reja, e jo pajisje të reja.

Kjo cilësohet si një ndryshim i madh për gjigantin 42-vjeçar të teknologjisë.