Fjalë Kyçe

Arbër Zeneli stërvitet për herë të parë me ekipin e ri

Arbër Zeneli stërvitet për herë të parë me ekipin e ri

Arbër Zeneli, e ka mbajtur sot seancën e parë stërvitore me klubin e tij të ri, Stade de Reims, pasi të shtunën e finalizoi kalimin nga Heerenveeni për 5.40 milionë funte.

Tri ditë pasi mbërriti në Francë dhe kompletoi transferimin në Stade de Reims, Arbër Zeneli u stërvit të martën për herë të parë me bashkëlojtarët e tij të rinj.

“Ky është një ekip i ri dhe ambicioz. Ata janë lojtarë të gjeneratës sime dhe unë e jam mendësinë e njëjtë si ata. Do ta jap më të mirën për ekipin”, tha Zeneli për uebsajtin e klubit para se të zbriste në fushë për t’u stërvitur.

23-vjeçari – që shkëlqeu me me 3 gola dhe 11 asiste në 17 ndeshje në pjesën e parë të këtij sezoni dhe të fundit për të në Eredivise.