Fjalë Kyçe

Arrestohet Wayne Rooney

Arrestohet Wayne Rooney

Wayne Rooney ka shokuar të gjithë.

Wayne Rooney është arrestuar në Amerikë për shkak të gjendjes së tij të dehur nëpër rrugë dhe veprimet që kishte bërë më pastaj.

Sulmuesi anglez thuhet se ishte arrestuar natën e 16 dhjetorit të këtij vit që lamë pas, ndërsa ishte larguar pas gjobës së paguar, përcjell lajmi.net.

Ai i ka bërë gjithashtu edhe 100 orë punë vullnetare, ndërsa i është ndaluar për dy vite të mos pijë alkool në vendet publike.

Rooney aktualisht luan te DC United, ku deri më tani ka shënuar 12 gola.