Fjalë Kyçe

Arrihet marrëveshja për Moratan, lojtari kalon në La Liga

Arrihet marrëveshja për Moratan, lojtari kalon në La Liga

Aventura e keqe e Alvaro Moratas në “Stamford Bridge” duket se do të marrë fund.

Chelsea dhe Atletico Madrid thuhet të kenë mbyllur marrëveshjen për transferimin e Moratas në Spanjë, shkruan “Goal”, transmeton lajmi.net.

Transferimi i lojtarit raportohet se do të bëhet për shumën e 48.5 milionë eurove, shumë kjo e konsiderueshme pasur parasysh formën e tij se fundmi.

Besohet se Gonzalo Higuain do të arrijë gjatë këtyre ditëve në “Stamford Bridge”, fakt ky që i ka mundësuar Moratas rikthimin në klubin e tij të dikurshëm.

Pasi u transferua në 64.4 milionë euro nga Real Madridi, Morata ngeci me formën e tij në Londër, ku ka shënuar vetëm 24 gola në 72 paraqitje, në të gjitha kompeticionet.